Návštěva Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem - výstava Krásné Baroko

18.09.2013 00:00

Ve středu 18. září se někteří žáci 6. a 7. tříd vydali v rámci projektu Comenius 2013 - 2015  na výstavu Krásné baroko, která se konala v muzeu. Obrazy  Renaty Greiner a skleněné objekty Roberta Kaufmana se u mladých návštěvníků setkaly s velkým ohlasem. Nejprve jsme se seznámili se životem obou autorů,  potom si každý prohlédl výstavu sám a vybral si dílo,  které ho nejvíce oslovilo. Pak jsme si společně povídali, co nás na něm nejvíce zaujalo, proč se nám líbí. Na závěr se každý pokusil vybraný obraz nakreslit. Dvě společné hodiny příjemně utekly a my se již těšíme na další setkání s výtvarným uměním. A co na to děti?

"Nejvíce se mi z obrazů líbil triptychon V modrém prostoru, kde malířka zachycuje ledňáčka, který loví ryby. Dále se mi líbily obrazy, které se nazývají Šperky I. a Šperky V., kde je namalovaná krása přírody.

Výstava se mi moc líbila."

 

"Dne 18.září jsme byli v městském muzeu na výstavě s názvem Krásné baroko.Na začátku prohlídky jsme viděli hezké koláže na téma Lovec nebo kořist. Potom následovala zátiší s květinami namalovaná tlumenými barvami, která na mě působila trochu smutně. Dále jsme si mohli prohlédnout tři na sebe navazující obrazy znázorňující ledňáčka při lovu. Výstavu obrazů zakončila díla s názvem Šperky a malby a koláže zimní krajiny.Uprostřed sálu byly vystaveny krásné předměty ze skla v kombinaci s různými kovy.

Výstava se mi moc líbila."

 

"Dne 18. 9. 2013 se v muzeu konala výstava  Krásné baroko. Výstava byla moc hezká. Obrazy namalovala Renata Greiner  a sklo vyrobil Robert Kaufman. Oba vystudovali přírodovědnou školu.  Robert Kaufman používá zvláštní techniku – do skla zatavuje ocelové a měděné drátky a síťky, probarvuje jej speciálními sklářskými barvami. Renata Greiner a Robert Kaufman připravili nádhernou výstavu."

       


 

"Výstava se mi moc líbila , nejvíc se mi líbila "Zima 1"a "Bílá holubice."


 

"Výlet do dvorského muzea na výstavu obrazů paní Renaty Greiner byl opravdu úžasný. Je neuvěřitelné, jak někteří lidé dokáží zachytit krásy přírody a lidského světa v jednom obraze. I přes to, že jsou tyto dvě věci naprosto odlišné, paní Renata je dokázala zachytit tak sladěně a pečlivě, že některé skutečně vypadají jako umělecké fotografie. Nebyly zde však vystaveny jen obrazy, ale i nádheré předměty ze skla, doplněného drátky. Po prohlídce zdejších děl jsme se pustili do zachycení obrazu, který se nám líbil nejvíce. Nejvíce z nás se pustilo do kreslení obrazů ,,V modrém prostoru“ a ,,Bílá holubice“, u které bylo opravdu veselo."

 

 

 

 

—————

Zpět