Nás se jen tak nezbavíte - Lukowica 1

29.06.2014 17:46

Pro některé žáky již začaly prázdniny, ale pro některé školní rok ještě neskončil. Některé děti tráví tento čas s rodiči, jiné jej tráví se svými učiteli. Vydali se totiž s nimi do polské Lukowice, kde se setkají účastníci projektu Comenius "Art Snapshots in the Past and Present".

Naše cesta začala již v sobotu 29. června ve 21.45 na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové. Ani překvapení v podobě výluky nás nezastavilo. Autobusem jsme dojeli do Jaroměře, tam nasedli donaplánovaného vlaku, přestoupili v Pardubicích a pak už celou noc svištěli do Krakowa. Nejen svištěli, ale i pištěli a chechtali se. Jednoduchý přestup na autobus do Lukowice proběhl bez problémů. Před obědem se s námi část dětí rozloučila a odjela se svou novou "rodinou". Druhá část skupiny zůstala ve škola a po výborném obědě vyrazila na krátkou pěší túru, která byla podmalovaná slunečným počasím. Před vrcholem nejvyššího kopce (770 m. n.) to někteří chtěli vzdát. I přes neustálé opakování : "Já už nemůžu! Nikam už nejdu! Já tady počkám! Vrátíme se!" jsme nakonec vrchol všichni úspěšně zdolali. Odměnou nám byly krásné výhledy do krajiny.

(viz fotogalerie) Dnešní den bude zakončen setkáním s účastníky z ostatních zemí a můžeme se těšit na zajímavý program, který pro nás připravila hostitelská polská strana.

—————

Zpět