Lagos, nultý kilometr na Nord Cap, jeskyně jako v Adršbachu

29.09.2014 09:54

Poslední den jsme ráno autobusem odjeli do města Lagos. Cestou jsme se stavili ve Fortres of Sagres. Neskutečně  krásné  útesy, poslední kvetoucí rostliny a šneky, kteří „ spí“ v horku na stéblech  květin. ( viz foto) Dozvěděli jsme se, že je to vyhlášenou pochoutkou k pivu. Odtud jsme jeli na nultý kilometr cesty na Nord cap - Cape St. Vincent.  Máme krásný certifikát, kolik kilometrů jsme museli urazit z domova až sem na toto místo.

Sagres se považoval v minulosti za nejzápadnější kout světa, tam kde slunce zapadlo a vařilo vodu v oceánu.  Kdysi zde byla i význačná škola pro mořské navigátory.

Vrátili jsme se do města Lagos a dali si něco k obědu. Poté jsme jeli opět na pláž. Někteří ještě využili možnost jet na člunu podívat se na jeskyně, které vytvořila voda.  Je to stejné, jako kdybyste najednou byli v Adršbachu a bylo tu moře… Zbytek dne jsme strávili na pláži, kam jsme sešli asi po 200 schodech.  Bylo trochu studené, ale osvěžující.  Oceánu jsme si všichni užili. Pak jsme se převlékli z plavek a vydali se autobusem dál. Zastavili jsme až v nákupním centru.

V Portugalsku se nám líbilo. Každý den jsme tu měli alespoň 25 stupňů a výhled na krásný oceán.

Každý z nás se bavil a smál.

—————

Zpět